top of page

Sesja Ciążowa

Sesje ciążowe to wyjątkowe ujęcia, które pozwalają uwiecznić jeden z najważniejszych momentów w życiu przyszłej mamy.

Kiedy najlepiej zaplanować taką sesję?

Według mnie, sesje ciążowe najlepiej realizować w okolicach 6-7 miesiąca ciąży.

Dlaczego akurat w tym okresie? Przede wszystkim dlatego, że przyszła mama w tym czasie wygląda najpiękniej. Brzuszek jest już dostatecznie widoczny, ale ciąża jeszcze nie doprowadziła do nadmiernego zmęczenia i niepokojów związanych z końcem ciąży. W 6-7 miesiącu ciąży kobieta jest w pełni sił i energii, a to pozwala na stworzenie wspaniałych ujęć.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w ciąży bardzo często dochodzi do obrzęków, zmian nastroju czy nieprzewidywalnych sytuacji zdrowotnych. Jeśli więc czekamy z sesją ciążową do końca ciąży, możemy zderzyć się z nieprzewidywalnymi problemami, które uniemożliwią nam przeprowadzenie sesji w ogóle. Dlatego zachęcam przyszłe mamy, aby nie czekały zbyt długo na sesję ciążową i planowały ją na okres między 6 a 7 miesiącem ciąży. To wtedy będziemy mieć najwięcej energii i sił, a jednocześnie będziemy wyglądać najpiękniej.

Wybierz swój styl

Sesja ciążowa, wykonana przeze mnie może być w stylu Artystycznym ( Fine art) lub w stylu Fashion (na luzie)

Czym różnią się te style?

Styl Fine Art– to piękne suknie, tiule, materiały i przede wszystkim wszechobecne kolory. To obrazy malowane teksturą, emocjami i światłem.

Styl Fashion – to nowoczesność, zadziorność i jednorodność koloru. To obrazy malowane światłem i stylizacjami – jak z okładek magazynów modowych.

To od Ciebie zależy, który styl zrealizujemy. Oczywiście, jeśli tylko chcesz na sesji możemy zrealizować dwa style, by ukazać jak najwięcej odsłon twojego oblicza.

CO WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SESJE?

 • 2 zestawy bielizny ( jasną(kolor cielisty i ciemną)

 • Buty szpilki, czarne rastopy

 • Stylizację dla Partnera - najlepiej casualowy – jasny + ciemny. A także garnitur.

 • Stylizację dla pozostałych dzieci. Sukienki dla dziewczynek. Dla chłopców casualowe zestawy pasujące do zestawów Taty.

Sesja Noworodkowa

Sesje noworodkowe to najbardziej urocze, najdelikatniejsze i najbardziej wymagające ze wszystkich sesji jakie wykonuję.

Możecie być pewni, że powierzając Swojego Skarba w moje ręce, macie do czynienia z fotografem z kilkuletnim doświadczeniem w tej jakże trudnej dziedzinie fotografii.

 • Sesja, ta jest szczególna, gdyż jest na nią szansa tylko w pierwszych 14 dniach od urodzenia.

Najlepszym czasem jest 7-10. doba. Noworodki mają tak piękną delikatność, niezwykłą kruchość i elastyczność.Te wszystkie cechy są charakterystyczne tylko przez kilka pierwszych dni ich życia. Dlatego, też niezwykle ważne jest wykonanie sesji noworodkowej właśnie w tych pierwszych dniach. Wtedy dziecko jeszcze dużo śpi, mają głebszy sen, “pamięta” też pozy jakie przyjmowało w brzuszku, jest bardziej elastyczne. To zdecydowanie ułatwi nam pracę i zapewni cudne efekty. Później sen nie jest już tak głęboki, drzemki są coraz krótsze, mogą pojawić się dolegliwości brzuszkowe. Dziecko traci swoją elastyczności trudniej jest Je ułożyć w daną pozę.

 •  Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin, czasami dłużej.

Długość sesji zależy od nastroju Maluszka, którego trzeba będzie niejednokrotnie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i utulić do snu. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Maleństwu może udzielać się niespokojna atmosfera, więc najlepiej, by w sesji jako obserwator uczestniczyła tylko mama małego Szkraba, ewentualnie też tata.

 • Sesje wykonuję u siebie w studio w Wyszkowie, wcześniej odpowiednio je przygotowując. Pomieszczenie nagrzewam do temperatury jak przy kąpieli, aby dziecko nie zmarzło na sesji.

 •  W moim studio czeka na maleńkich Klientów – mnóstwo cudownych dodatków do sesji tj. opaseczki, czapeczki, maleńkie ubranka, kocyki, drewniane propsy, które dodadzą niesamowitej delikatności powstałym obrazom.

      O nic nie musicie się martwić.

Ze względu na szczególny czas, kiedy taką sesję należy wykonać warto umówić się ze mną – jeszcze w trakcie ciąży- by mieć pewność dostępnego terminu.

Jak przygotować się na pierwszą sesję z Maluszkiem?

 • 1-2h przed sesją staramy się,aby Dziecko nie miało dłuższych drzemek. Im dłużej nie będzie spało przed sesją, tym mocniej będzie spać w jej trakcie. 

 

 •   Dziecko ubieramy w ubranka, które łatwo będzie zdjąć, czyli body, kaftanik zapinane na guziki, kopertowe, unikamy tych zakładanych przez główkę. Ułatwi to sprawne rozebranie Dziecka.

 

 •  Tuż przed wyjściem na sesję karmimy Maleństwo.

 

 •  Bardzo ważne, jest, aby Mama nie stresowała się sesją, była zrelaksowana i spokojna, bo jej nastrój udziela się dziecku.

 •  Na sesję należy zabrać kocyk dla Maleństwa, zapas pieluszek, chusteczki, jedzonko i smoczek. Dla rodziców i ewentualnie dla starszego rodzeństwa coś białego lub czarnego do ubrania, do zdjęć rodzinnych.


 

bottom of page